Levné letenky do Londýna

londýn

Londýn je hlavním městem Velké Británie a jedním z největších obchodních a kulturních center na celém světě. Je je tím pravým městem pro všechny milovníky historie, levných nákupů, ale i punkových kapel.

Londýn se nachází na jihovýchodě země a rozkládá se na obou březích řeky Temže, jedná se spolu s Tokiem a New Yorkem o nejvýznamnější finanční centrum. Symbolem města je dvoupatrový autobus zvaný doubledecker. Za zmínku stojí rovněž nejstarší metro na světě, jehož první jízda se uskutečnila v roce 1863. Sportovní fanoušci si přijdou na své při sledování fotbalových zápasů Arsenalu, Chelsea, Manchester United a Liverpoolu.
V Londýně se pořádaly troje letní olympijské hry, poslední se konaly v roce 2012. Londýn se tak stal vůbec prvním městem, kde se letní olympijské hry konaly hned třikrát.

Mezi nejvýznamnější památky v Londýně můžeme zařadit Westminsterský palác, kde sídlí parlament, sněmovna lordů a dolní parlament, dále Westminsterské opatství, což je místo korunovací a posledního odpočinku anglických panovníků či například Big Ben. Big Ben je název pouze pro největší zvon, ale vžil se pro celou hodinovou věž.

Mezi další nejvýznamnější památky patří rovněž most Tower Bridge, Buckinghamský palác, Katedrálu sv. Pavla.

Pro všechny, kteří jsou milovníky turistiky, stojí za to navštívit Camden Town. Zde se nacházejí trhy, bary a hudební kluby nejrůznějších alternativních směrů. Multikulturní tvář Londýna lze poznat i strávením několika hodin v Hyde parku, kde se schází lidé ze všech koutů světa.

Pokud rádi jíte a ochutnáváte netradiční jídla, pak je Londýn tím pravým městem pro vás. Díky obrovskému množství cizinců je zde i mnoho různých restaurací, kde můžete ochutnat mezinárodní kuchyně – od čínské, japonské, indické, po mexickou či francouzskou kuchyni.

Levné letenky do Londýna

Doba letu z Prahy do Londýna trvá zhruba dvě a tři čtvrtě hodiny. Zpravidla se cena letenek pohybuje v horizontu od dvou do čtyř tisíců Kč. Cena je samozřejmě závislá na výběru letecké společnosti, počtu přestupů a data, kdy jste si letenku rezervovali.

Chcete ušetřit peníze za letenku do Londýna? Abyste získali ty nejlevnější letenky, musíte si je zakoupit v dostatečném časovém předstihu u konkrétní letecké společnosti, popřípadě můžete využít nabídek internetových serverů nabízejících levné letenky do Anglie. S těmito výhodnými nabídkami levných letenek do Londýna můžete ušetřit velkou částku, kterou můžete investovat do něčeho jiného.

 

 

Leave a comment

Your email address will not be published.

*