Bora Bora letenka

Bora Bora

Destinace: Bora Bora
Stát: Francouzská Polynésie (Francie)
Originální název státu: Polynésie française/ Porinetia Farani
Hlavní město: Papeete

Jazyk: francouzština, tahitština
Státní zřízení: zámořské společenství Francie
Měna: frank francouzských kolonií v Tichém oceánu (CFP frank)
Rozloha: 4167 km²
Počet obyvatel: 268 270

 

Bora Bora je ostrov nacházející se v jižní části Tichého oceánu a je součástí Francouzské Polynésie. Tento ostrov vznikl výbuchem sopky, jedná se o hornatý ostrov, který je obklopen prstencem korálových ostrovů a útesů, z vrcholů se vám naskytne naprosto úchvatný pohled po laguně i po okolních ostrovech.

Pro tento tichomořský ostrov jsou typické vulkanické štíty, které se zrcadlí v krystalicky čistých lagunách. Turisticky velmi oblíbeným cílem je vycházková stezka vedoucí na kopec nad pláží, kde se nachází baterie pobřežních obranných děl z druhé světové války.

bora bora

Dalším turistickým cílem je i mys Matira Point, který se nachází na jihu ostrova. V jeho blízkosti se nachází rovněž i jediná pravá pláž na Bora Bora. Pokud se na Bora Bora vydáte, můžete se vydat na cestu po hřebenech tamějších vrcholků, pokud jste milovníky vodních sportů, můžete se věnovat potápění a šnorchlování, ve vodách Tichého oceánu je možné spatřit murény, rejnoky, žraloky a další mořské živočichy v hojném počtu.

Co se týče jídla, na Bora Bora si můžete pochutnat na specialitách z rejnoků a ostatních mořských plodů a na pokrmech připravovaných podle tradičního způsobu v zemi na rozpálených kamenech.

Borabora-2

Rádi byste se na Bora Bora vydali, ale nevíte si rady, jak na levné letenky na Bora Bora? Zpravidla platí, že abyste získali tu nejlevnější Bora Bora letenku, musíte začít s hledáním alespoň rok dopředu. Sledujte tedy pravidelně webové vyhledávače s nabídkou akčních letenek na Bora Bora a v okamžiku, kdy narazíte na tu nejlevnější letenku na Bora Bora, okamžitě je rezervujte a co nejdříve zaplaťte. Po zaplacení Bora Bora letenky totiž máte jistotu, že vám letenky nepropadnou a budete moci na dovolenou odjet.

Jestliže jste nechali hledání Bora Bora letenky na poslední chvíli, počítejte s tím, že levné letenky již pravděpodobně neseženete. Může se však stát, že letecké společnosti nabídnou akční letenky, aby tak doprodaly kapacitu svých letadel, rozhodně však na to nespoléhejte a hledejte levné letenky Bora Bora s předstihem.

1 Comment on Bora Bora letenka

Leave a comment

Your email address will not be published.

*