Chorvatsko letenka

Dubrovník

Destinace: Chorvatsko
Oficiální název státu: Chorvatská republika
Název státu anglicky: Croatia
Rozloha: 56 542 km²
Počet obyvatel: 4 290 612
Úřední jazyk: chorvatština
Měna: kuna
Hlavní město: Záhřeb (Zagreb)

 

Je všeobecně známo, že Chorvatsko je oblíbenou destinací, kam se každoročně vydává mnoho Čechů, aby zde strávili příjemné chvíle. Jaké k tomu mají důvody? V první řadě je tomu proto z důvodu toho, že Chorvatsko se od naší země nachází poměrně blízko. Dalším důvodem je skutečnost, že v  Chorvatsku je přenádherná příroda, která nadchne každého. Mnoho lidí uchvátí křišťálově čisté moře, čisté pláže a klasické středomořské klima.

Do Chorvatska však nemusí vyrážet pouze za účelem lenošení, pokud se vydáte do chorvatských měst, vězte, že zde naleznete bohatou historii a významné památky. V Chorvatsku se rovněž nachází mnoho národních parků, které vás dokonale okouzlí svou krásou. Chorvatsko je rovněž pověstné pohostinností svého obyvatelstva, kterou si doslova zamilujete. Málokde naleznete tak vstřícné a přátelské osoby, jako je tomu právě v Chorvatsku.

Pokud si chcete v Chorvatsku dopřát aktivní dovolenou, směle do toho. Můžete se věnovat pěší turistice či nejrůznějším vodním sportům. Na své si v Chorvatsku přijde každý.

Na čem si v Chorvatsku můžete pochutnat? Naleznete zde nepřeberné množství restaurací, kde si můžete pochutnat na pizze, ale i na pokrmech z masa či ryb. Doporučujeme vám, abyste si objednali nějaký pokrm z mořských plodů, pakliže máte dary moře v oblibě, určitě vaší volbou zklamáni nebudete.

Jak je to s ubytováním v Chorvatsku? Využít ubytování v apartmánech, luxusních vilách, penzionech, ale i nejrůznějších hotelech. Hledejte ubytování v předstihu, neboť v hlavní sezoně bývají ty nejlevnější varianty ubytování již plně obsazeny.

Jak na hledání Chorvatsko letenky? Stěžejní je, abyste Chorvatsko letenku hledali v dostatečném předstihu a průběžně. Jen díky tomu narazíte na akční letenky včas a budete mít možnost si je zakoupit. Pokud narazíte na letenky v akci za vámi akceptovatelnou cenu, pak si je rovnou rezervujte a co nejdříve zaplaťte. Sledujte pravidelně letenkové portály, které nabízejí elektronické letenky za zvýhodněné ceny, letenky se zde objevují průběžně, platí však, že letecké společnosti zveřejňují nabídku letenek přibližně 300 dní dopředu. Pokud nemáte čas na to, abyste tyto weby sledovali pravidelně, doporučujeme využít služeb online hlídače letenek za nejlepší ceny na internetu, který vám Chorvatsko letenku za vámi požadovanou cenu atd. bude hlídat a jakmile se objeví, pak o tom budete vědět jako první. Budete tak mít možnost si Chorvatsko letenku zakoupit hned!

Leave a comment

Your email address will not be published.

*