Letenka do Anglie

Anglie

Destinace: Anglie
Stát: Spojené království
Oficiální název státu: Spojené království Velké Británie a Severního Irska
Rozloha: 243 610 km²
Počet obyvatel: 64 100 000
Úřední jazyk: angličtina
Měna: britská libra (libra šterlinků)
Hlavní město: Londýn

 

Anglie je největší ze čtyř zemí, jež patří do Spojeného království Velké Británie a Severního Irska. Hlavním městem Anglie je Londýn, který je jednou z nejvýznamnějších metropolí Evropy. Mezi hlavní turistické cíle Anglie patří již zmíněný Londýn, a dále Brighton, Canterbury, Cambridge, Oxford, Manchester, Liverpool či York.

Břehy Anglie jsou omývány Severním, Irským a Keltským mořem, od pevniny odděluje Anglii průliv La Manche. Většina území je tvořena pahorkatinou, jih a střed země je však tvořen rovinou, ale naleznete zde i hory.

Co se týče anglické kuchyně, ta je dnes různorodá. Je tomu tak díky příchodu zahraničních šéfkuchařů, naleznete zde restaurace od národností z celého světa – thajskou kuchyni, mexickou, indickou a další.

Jak je to s ubytováním v Anglii? Anglie nabízí nepřeberné množství ubytovacích zařízení. Můžete se ubytovat jak v pětihvězdičkovém hotelu, tak i ve skromném penzionu. Typické je pro Anglii ubytování ve venkovských sídlech, která mají zvláštní architektonický či historický význam. Samozřejmostí je kvalitní tradiční nábytek a nejrůznější starožitnosti. Musíte však počítat s tím, že ubytování je v těchto zařízeních za skutečně astronomické ceny.

Patříte k těm, kteří rádi nakupují? Vydejte se tedy do londýnské čtvrti West End, kde se můžete nákupům oddávat naplno. Připravte se však na to, že ceny zde budou vysoké. V Anglii naleznete velké obchodní domy, kde můžete zakoupit potraviny prvotřídní kvality. Dárky nakoupíte na místních trzích či v muzejních prodejnách.

Letenku do Anglie si můžete objednat kdykoliv odkudkoliv, náš rezervační systém je přímo napojen na největší světovou databázi letenek, tudíž vám také nabídne letenky do jakékoliv destinace, a rovněž levné letenky do Anglie. Cena hledané letenky do Anglie se odvíjí od toho, s jakým předstihem před plánovanou cestou si letenku do Anglie objednáte. Pokud se stalo, že jste si vzpomněli na objednání letenek do Anglie na poslední chvíli, nalezené last minute letenky budou pravděpodobně poměrně drahé. Abyste tedy zvýšili svou šanci na nalezení nejlevnějších letenek, sledujte webové vyhledávače s nabídkou akčních letenek do Anglie pravidelně.

5 Comments on Letenka do Anglie

  1. I saw your photo of your deiuilocs pesto posted on facebook and wandered over to visit your site and I really liked looking over all of your yummy recipes. Your pictures of the pesto just pop out and now I am having a bad craving. Looking forward to keeping in touch. Take care, BAM

  2. Leonidas LOL, Palin the Messiah wouldn't fly anyway, her appeal is that she is down to earth with the people not floating on air above them. Thats why she is so effective against the Obama image, her reality is a devasting counterpoint to his elitism.

  3. Gracias por ser la primera persona en comentar esta version en espanol de nuestro blog… esperamos traducirlo todo en el menor tiempo posible, pero todo continuara’ tambien en las otras versiones del sitio (italiano y ingles)… Regresen a visitarnos!

  4. / This justifies civil disobedience. Go ahead and sell the treats and see if there are arrests and, if so, go inot the wagons singing "We Shall Overcome."

Leave a comment

Your email address will not be published.

*