Letenka Londýn

Londýn

Název města anglicky: London
Název města česky: Londýn
Letiště: London Heathrow, London City Airport, London Stansted, London Luton, London Southend, London Gatwick
Stát: Spojené království
Oficální název státu: Spojené království Velké Británie a Severního Irska
Rozloha: 243 610 km²
Počet obyvatel: 64 100 000
Úřední jazyk: angličtina
Měna: britská libra (libra šterlinků)
Hlavní město: Londýn

 

Vydejte se do Londýna, jedná se o město, které je považováno za obchodní, ale kulturní evropské centrum. Rozhodně byste tuto významnou evropskou metropoli měli navštívit, na své si zde totiž přijdou všichni milovníci historie, kultury, jídla, ale i levných nákupů.

Takovým typickým symbolem Londýna je čtyřpatrový autobus zvaný doubledecker. Můžete si zde nakoupit nespočet suvenýrů s tímto londýnským symbolem. Věděli jste, že v Londýně je nejstarší metro světa? Ano, skutečně. První jízda metra se odehrála již v šedesátých letech devatenáctého století.

Co při návštěvě Londýna rozhodně navštívit? Ačkoliv je v Londýně mnoho kouzelných míst, rozhodně nevynechte Buckinghamský palác, Big Ben, Tower Bridge či Westminsterský palác. Vydejte se na proslulé pouliční trhy v Camden Town, kde můžete vybírat z mnoha zajímavých věcí.

Patříte ke gurmánům? Pak se připravte na to, že v Londýně jsou ceny za pokrmy v restauracích značně vysoké, ať už se nacházíte v centru města či na periferii.

Ubytování je v Londýně také poměrně drahé. Doporučujeme vám, abyste ubytování začali shánět hned po zakoupení letenky. Preferujete-li skromnější ubytování, ubytujte se v některém z levných, avšak příjemných hostelů, jestliže však toužíte po větším pohodlí, na výběr máte z mnoha hotelů, kde se můžete pohodlně ubytovat. Počítejte však s tím, že ceny budou skutečně vysoké.

Díky nám si můžete letenku Londýn objednat kdykoliv odkudkoliv, náš rezervační systém je přímo napojen na největší světovou databázi letenek, tudíž vám také nabídne letenky do jakékoliv destinace, a rovněž levné letenky Londýn za ty nejlepší ceny. Cena hledané letenky Londýn se odvíjí od toho, s jakým předstihem před plánovanou cestou si letenku Londýn objednáte. Pokud se stalo, že jste si vzpomněli na objednání letenky Londýn na poslední chvíli, nalezené last minute letenky budou pravděpodobně poměrně drahé. Abyste tedy zvýšili svou šanci na nalezení nejlevnějších letenek, sledujte webové vyhledávače s nabídkou akčních letenek Londýn pravidelně.

Leave a comment

Your email address will not be published.

*