Letenka Malta

Malta

Destinace: Malta
Stát: Maltská republika
Originální název státu: Repubblika ta‘ Malta/Republic of Malta
Hlavní město: Valletta

Jazyk: maltština, angličtina
Měna: euro
Rozloha: 316 km²
Počet obyvatel: 452 515

 

Malta se nachází ve Středozemním moři, jedná se o ostrov, který leží mezi Sicílií a Afrikou. Malta svým návštěvníkům nabízí úchvatné pohledy, ale i romantiku, bohatou kulturu a historii.

Tento ostrov se rozkládá na třech ostrovech, jeho metropole leží na tom největším. Naleznete zde místa, která jsou zapsána na seznamu UNESCO, jako například romantický přístav, odkud se můžete kochat výhledem na tyrkysové moře. Na Maltě také naleznete celou řadu obchodů a obchůdků, kulturních atrakcí, ale i mnoho zábavních podniků.

gozo-318274_640

Jaké pamětihodnosti se na Maltě nacházejí? Asi tou nejznámější je Katedrála sv. Jana, která je považována za jednu z nejkrásnějších katedrál na celém světě. Také zde naleznete muzeum s díly od slavného malíře Caravaggia. Velmi oblíbenou je místní pevnost s názvem St. Elmo, kterou naleznete na konci poloostrova.

Patříte k milovníkům outdoorových aktivit? Pak je Malta tím pravým místem pro vás. Můžete se zde věnovat potápění, ať už jste začátečníkem nebo již pokročilým potápěčem. Při výletech po venkově můžete ochutnat místní kuchyni v některé z restaurací. Pochutnáte si na pokrmech z regionálních ingrediencí. Kromě místní kuchyně však můžete poznat i maltskou kulturu a zvyky, v létě se totiž v malých městech a vesnicích konají nejrůznější slavnosti.

malta-282849_640

Pakliže se chcete na Maltu vydat, doporučujeme vám, abyste letenku Malta začali shánět alespoň rok dopředu. Důvod je ten, že letecké společnosti zveřejňují své nabídky cca 300 dní předem. Pokud byste s hledáním letenky Malta příliš otáleli, byli byste negativně překvapeni vysokou cenou last minute letenek.

Pokud tedy skutečně plánujete cestu na Maltu, zakupte si u nás nejlevnější letenky Malta. Jestliže nemáte čas, který byste mohli hledání letenky Malta věnovat, využijte služeb hlídače letenek, který vám akční letenky Malta pohlídá a ve chvíli, kdy letenku Malta podle vámi zadaných parametrů nalezne, ihned vás o této skutečnosti informuje a vy tak můžete letenku Malta zakoupit takřka hned. Vydejte se za poznáním této výjimečné země a zakupte si letenku Malta!

Leave a comment

Your email address will not be published.

*