Letenka Praha Split

Split

Destinace: Split
Letiště: Split Airport
Stát: Chorvatsko
Oficální název státu: Chorvatská republika
Název státu anglicky: Croatia
Rozloha: 56 542 km²
Počet obyvatel: 4 290 612
Úřední jazyk: chorvatština
Měna: kuna
Hlavní město: Záhřeb (Zagreb)

Split je druhým největším městem Chorvatska, které se nachází ve střední Dalmácii. Jedná se o hlavní hospodářské, kulturní, dopravní a správní středisko. V okolí Splitu jsou nízké pahorkatiny, vynikne tak nádherná silueta tohoto města. Ve Splitu je podnebí středomořské, to znamená, že léta jsou zde suchá a teplá.

Největším turistickým lákadlem jsou zbytky Diokleciánova paláce, jenž byl v roce 1979 zařazen na Seznam světového dědictví UNESCO. Milovníci vědy a historie mohou navštívit archeologické muzeum, etnografické muzeum, muzeum chorvatských archeologických památek či přírodovědecké muzeum.

split_

Centrum města je plné starých římských chrámů, paláců a náměstí, nacházejí se zde rovněž i naprosto úchvatné pláže, kde je zároveň i dostatek zeleně, ale i restaurací, de si můžete dopřát odpočinek a pohoštění, v případě, že byste rádi zakoupili čerstvé ovoce či oblečení, navštivte trh Pazar.

Ubytování ve Splitu byste si měli zařizovat v dostatečném předstihu, ideálně ihned po nákupu letenky. Vybírat si můžete z široké nabídky ubytování, ať už půjde o hotel či hostel.

split__

Vydejte se do Splitu s nejlevnějšími letenkami. Letenku Praha Split můžete zakoupit prostřednictvím našeho portálu kdykoliv a odkudkoliv. Náš rezervační systém je přímo napojen na největší světovou databázi letenek, takže vám nalezne i letenky do jakékoliv jiné destinace, a to za nejlepší ceny. Samozřejmě zde naleznete i akční letenky Praha Split za nejlepší ceny. Ceny letenek Praha Split se odvíjí od toho, s jakým předstihem si levnou letenku objednáte. Stalo se, že jste na levné letenky Praha Split zapomněli a objednáváte si letenky na poslední chvíli? Pak vězte, že cena last minute letenky Praha Split bude zřejmě mnohem vyšší, než kdybyste ji kupovali v předstihu. Pokud chcete zažít nevšední dovolenou s mnoha zážitky, vyrazte právě do Splitu.

Leave a comment

Your email address will not be published.

*