Letenka Skotsko

Skotsko

Destinace: Skotsko
Stát: Spojené království Velké Británie a Severního Irska
Rozloha: 78 772 km²
Počet obyvatel: 5 144 200
Úřední jazyk: angličtina, skotština, skotská gaelština
Měna: libra šterlinků
Hlavní město: Edinburgh

 

Skotsko je jednou ze čtyř zemí patřících do Spojeného království Velké Británie a Severního Irska. Hlavním a druhým největším městem Skotska je Edinburgh, který je zároveň i velmi významným finančním centrem v Evropě.

Skotsko je známé svou výrobou oblečení z vlny, ale i výrobou skotské whisky, která je svou kvalitou proslavena po celém světě. Počasí je ve Skotsku mírné, ale vyskytují se zde hojně dešťové srážky a výkyvy teplot, které jsou ovlivněny Golfským proudem. Zimy ve Skotsku nejsou příliš chladné a teplota v létě se často vyhoupnou nad 20 stupňů.

Balmoral_Castle,_Scotland

Pakliže se do Skotska vydáte, jaká města byste měli rozhodně navštívit? Určitě se vydejte do hlavního města Edinburgh či největšího skotského města, Glasgow. Doporučujeme vám navštívit malé historické město Melrose, které se nachází v oblasti skotských hranic. Ve Skotsku naleznete také velmi známá jezera, jako jsou Loch Ness, Loch Lochy či Loch Lomond.

Kdy je ideální období na výlet do Skotska? Ideální čas pro návštěvu Skotska je na jaře či na podzim. Počasí je v tomto období stálé a turistů je zde v tomto období výrazně méně, než je tomu v jiném období.

Jak je to s cenami za ubytování ve Skotsku? Nejdražší je ubytování v Edinburghu, v horských oblastech, ale také na ostrovech. Avšak i v jiných oblastech počítejte s cenami za ubytování v penzionu v rozmezí od 20 do 40 liber.

Scotland-uk

Díky nám si můžete letenku Skotsko objednat v podstatě kdykoliv, náš rezervační systém je přímo napojen na největší světovou databázi letenek, tudíž vám také nabídne letenky do jakékoliv destinace, a rovněž levné letenky Skotsko za ty nejlepší ceny. Cena hledané letenky Skotsko se odvíjí od toho, s jakým předstihem před plánovanou cestou si letenku Skotsko objednáte. Pokud se stalo, že jste si vzpomněli na objednání letenky Skotsko na poslední chvíli, nalezené last minute letenky budou pravděpodobně poměrně drahé. Abyste tedy zvýšili svou šanci na nalezení nejlevnějších letenek, sledujte webové vyhledávače s nabídkou akčních letenek Skotsko pravidelně. Ideální čas pro nákup letenky Skotsko je přibližně půl roku před plánovaným odletem.

Leave a comment

Your email address will not be published.

*