Letenky do Irska

Destinace: Irsko
Oficiální název státu: Irská republika
Originální název státu: Éire, Ireland
Rozloha: 70 273 km²
Počet obyvatel: 4 588 252
Úřední jazyk: angličtina, irština
Měna: euro
Hlavní město: Dublin

 

Vydejte se do země s neuvěřitelně romantickou atmosférou a nádhernou přírodou, která vás doslova uchvátí. Navštivte Irsko, zemi, jejíž příroda je obklopena pobřežními útesy. V Irsku naleznete ty nejlepší hospůdky na světě, můžete zde trávit volné večery a zapojit se do konverzace s místními lidmi, kteří jsou velmi přátelští. Pakliže některou z irských hospůdek navštívíte, můžete si být jisti tím, že zažijete neopakovatelnou atmosféru a všechny vaše starosti rázem zmizí.

Většina historických památek naleznete v úchvatné přírodní scenérii, z toho důvodu je často Irsko nazýváno zeleným ostrovem. V Irsku je tvořena příroda nížinami a pastvinami, na mnoha místech však přecházejí do kopcovitých útvarů.

ireland-fields-sky-clouds

Jak je to s počasím v Irsku? To je ovlivněno Golfským proudem, počasí je zde z toho důvodu přívětivější, než je tomu na jiných místech se stejnou zeměpisnou šířkou. Rozhodně byste se však měli připravit na to, že v Irsku se vyskytují četné srážky, v důsledku silného větru je v Irsku počasí značně proměnlivé. V zimě bývá kolem 5 °C, v létě pak pouze 15 °C.

Kde naleznete skutečnou chuť Irska? Jak je již zmíněno výše, tak Irsko dokonale poznáte v některé z místních hospůdek. Na čem si můžete v těchto hospůdkách pochutnat? Vyzkoušejte například mušle, či delikátní dušené maso, oboje se podává přelité smetanovou omáčkou z černého piva.

Irsko je také proslulé výrobou piva značky Guiness. Rovněž zde však můžete ochutnat irskou whisky, která je oproti skotské whisky destilována rovnou třikrát.

ireland-2902_640

Letenky do Irska si můžete prostřednictvím našich stránek s nejlevnějšími letenkami objednat v podstatě kdykoliv a odkudkoliv. Vzhledem k tomu, že náš rezervační systém je přímo napojen na největší databázi letenek, máte možnost zakoupit letenky do celého světa. Ceny letenek do Irska se odvíjí od toho, v jakém časovém předstihu si akční letenky do Irska zabookujete. Musíte počítat s tím, že čím dříve si levné letenky do Irska koupíte, tím nižší za ně zaplatíte částku. Jestliže si však na nákup nejlevnějších letenek Irsko vzpomenete na poslední chvíli, počítejte s tím, že letenky do Irska se vám značně prodraží, z toho důvodu se vyplatí hledat akční letenky do Irska s co největším předstihem.

Leave a comment

Your email address will not be published.

*